Art Mode

Máte už doma peňaženku s RFID?

20.12.2021

Ešte ste nepočuli o RFID? Nevadí, nie ste sami! Mnohí z nás o RFID  ochrane ani nepočuli. Ak konkrétne nehľadáte novú peňaženku pre svojho priateľa alebo priateľku a negooglite na internete, pravdepodobne by ste sa o tom ani nedozvedeli. A pritom RFID technológia nás obklopuje už veľmi dlho. Tak poďme si niečo o nej porozprávať...

Čo to  vlastne   RFID  je? 

RFID (z ang. Radio Frequency Identification) je technológia automatickej identifikácie (rádiofrekvenčná identifikácia), ktorá umožňuje bezdrôtovo identifikovať takmer akýkoľvek objekt pomocou dát prenášaných prostredníctvom rádiových vĺn a uložených do tzv. RFID tagov (čipov), z ktorých sa môže následne znovu načítať a prepisovať. ​

RFID tag ako nositeľ informácie môže byť vo forme etikety (Smart label) alebo v zapuzdrenej podobe rôznych tvarov, veľkostí a materiálov. K načítaniu a zapisovaniu dát do RFID tagov slúži RFID čítačka v stacionárnom alebo mobilnom prevedení.

 S touto technológiou sa bežný človek stretne pri biometrických pasoch, nových občianskych preukazoch, debetných a kreditných kartách, dopravných kartách alebo pri pracovných čipových kartách, čo však ani zďaleka nie je všetko. Možnosti ich využitia sú oveľa širšie. Od výrobných činností, cez logistické, skladové a obchodné procesy až po evidenciu majetku, tam všade nachádzajú RFID technológie využitie. 

Neželané odchudzenie  osobných údajov

V súčasnej dobe obľúbené bezkontaktné platby kreditnými či debetnými kartami rovnako využívajú technológiu RFID. No ako ľahko je pre nás platiť bezkontaktne, tak jednoducho nás môžu novodobí zlodeji pripraviť aj o majetok. Stačí chvíľka nepozornosti a môžeme prísť nielen o peniaze ale aj o odcudzenie identity z občianskeho či pasu.  Na prenos našich osobných údajov ku cudzej osobe popritom postačuje niekoľko centimetrov, zvyčajne do 50 cm, v niektorých prípadoch však až do niekoľkých metrov. Je podobne rýchly ako platba bezkontaktnou kartou, takže stačí pár sekúnd a chvíľka nepozornosti, keď máte v kaviarni, v reštaurácii alebo na inom verejnom mieste položenú peňaženku na stole, na okamžik sa otočíte a zlodej vám môže nepozorovane priložiť čítačku ku peňaženke a problém je na svete. 

Ako sa efektívne chrániť pred hackerským útokom?

Našťastie každý môže svoje citlivé elektronické údaje kariet a dokladov pred týmto nechceným útokom ochrániť, a to takmer bez investície. 

Možností ako chrániť svoje elektronické údaje je viacero!

Je to jednoduché, spôsobov je hneď niekoľko. K dispozícii sú napríklad kovové puzdrá alebo puzdrá s kovovými vláknami, ktoré blokujú prístup signálu čítačky ku karte, RFID bezpečnostné karty, ktoré jednoducho vložíte do peňaženky, čo najbližšie ku platobnej alebo kreditnej karte, ktoré taktiež bezpečne blokujú prístup signálu ku vašim kartám, RFID ruksak, batoh či taška na notebook alebo aj RFID kabelka či peňaženka.

RFID peňaženky

 Jedným zo spôsobov, ako ochrániť svoj majetok, respektíve údaje svojich debetných a kreditných kariet a dokladov s čipmi typu RFID sú peňaženky s RFID ochranou, ktoré spoľahlivo blokujú prenos signálu medzi čítačkou a kartami. Modelov je množstvo a dizajnovo sa pritom nijako nelíšia od iných peňaženiek, ktoré neponúkajú RFID ochranu, takže za takúto peňaženku sa rozhodne nebudete musieť hanbiť, práve naopak. Moderné RFID peňaženky sú praktické, štýlové a elegantné a navyše nie sú ani drahé, ich cena je mnohokrát porovnateľná alebo aj nižšia ako cena bežných peňaženiek bez takejto ochrany.

Rôzni výrobcovia používajú rozdielne označenie informujúce o tom, že daný model disponuje RFID ochranou, a tak na peňaženkách môžeme vidieť napríklad názvy ako "RFID secure", "RFID protection" alebo "RFID safe".   

V našom obchode nájdete peňaženky zn. JCB, ktoré sú vybavené  RFID secure ochranou. Vybrať si môžete z elegantne zabalených v krabičkách, či bez krabičiek v rôznych veľkostiach a farbách. Za prijateľnú cenu ochránite svoj majetok pred neželaným únikom dát. Okrem toho, peňaženky sú vyrobené z kvalitnej prírodnej kože (hovädzia, teľacia) ale aj z vysokokvalitnej ekokože, ktorá vydrží aj väčšiu záťaž.

Na záver

Byť obozretný sa oplatí! Ak plánujete v najbližšej dobe zaobstarať si novú peňaženku, radšej siahnite po modely s RFID ochranou, ktorou výrazne znížite riziko nechceného odcudzenia vašich citlivých údajov či krádeže majetku bezkontaktnou metódou. V našej ponuke pánskych peňaženiek nájdete široký výber, z ktorých si určite vyberiete.  Ponuku peňaženiek nájdete tu: Peňaženky

#peňaženky #dámskepeňaženky #pánskepeňaženky #detsképeňaženky #peňaženkysrfidochranou