fin ColpHtabs

Výživový doplnok

Komplex látok, ktorý udržiava optimálne pH v tele

Popis tovaru

ColpHtabs obsahuje 21 vybraných zložiek, ktoré pomáhajú regulovať kyslosť a zásaditosť organizmu.

Optimálna úroveň pH v tele je dôležitá pre fungujúci metabolizmus, pre dobré trávenie a funkciu enzýmov, pre celkovú pohodu organizmu. Vďaka obsahu dvoch testovacích prúžkov má užívateľ možnosť zistiť svoje pH pred i po doužívaní produktu.

Ako pôsobia niektoré obsiahnuté látky?

MSM (metyl-sulfonylmetán) - prirodzene sa vyskytuje v ľudskom tele, kde slúži ako zdroj organickej síry (síra sa zúčastňuje na tvorbe kolagénu, je potrebná pre zdravie väčšiny tkanív, najmä väzivových a podporných).

Fenylalanín - dôležitá aminokyselina (ľudské telo ju nedokáže samo vytvoriť), slúži na tvorbu neurotransmiterov (prenášačov nervového vzruchu), teda na činnosť nervovej sústavy.

Inulín - druh rozpustnej vlákniny, je živnou pôdou pre prospešné črevné baktérie, môže prispieť ku správnemu tráveniu, odporúča sa v rámci starostlivosti o črevnú flóru.

Tryptofán - esenciálna aminokyselina, z ktorej vzniká okrem iného aj serotonín (prenášač nervových signálov, má vplyv na psychickú a emocionálnu stabilitu).

Zlé stravovacie návyky a hektický životný štýl posúvajú acidobázickú rovnováhu organizmu smerom k acidóze - k zvýšenej kyslosti. Rovnováhu medzi kyselinami a zásaditými látkami v tele možno regulovať úpravou životného štýlu. Napr. kyslosť znižuje príjem zeleniny, ovocia, opačne pôsobí mäso, tuky, cukor, výrobky z bielej múky. Tiež prejedanie sa, rovnako ako príliš rýchla konzumácia jedla, kyslosť zvyšujú. Podobne účinkujú tabak, alkohol, káva, sladené nápoje či nedostatočná hydratácia. Kyslosť organizmu znižuje pravidelná pohybová aktivita doplnená odpočinkom. Naopak zvyšuje ju sedavý spôsob života, nepravidelné stravovanie či psychický stres. Negatívny vplyv na acidobázickú rovnováhu má intenzívnu fyzická záťaž, charakteristická pre športovcov.

Uvedený výživový doplnok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Parametre

Obsah účinných látok: 250 mg MSM (metyl-sulfonylmetan); 250 mg fenylalanínu; 143 mg inulínu; 125 mg tryptofánu; 4,5 mg niacínu; 3,75 mg zinku; 1 mg pantotenátu; 0,75 mg bóru; 0,55 mg vit. B6; 0,4 mg vit. B2; 0,35 mg vit. B1; 0,25 mgmědi; 75 mikrogramov kys listovej; 15 mikrogramov biotínu; 12,5 mikrogramov chrómu; 12,5 mikrogramov selénu; 0,75 mg vit. B12
Balenie: 60 tabliet + 2 pH testovacie prúžky
Dávkovanie: 2-4 tablety denne, najlepšie pol hodiny po jedle
Návod na použitie: Výrobok nie je určený deťom do 3 rokov a osobám s fenylketonúriou.Skladujte pri teplote do 25 °C. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku.
Dovoz SK: Finclub SLOVAKIA spol. s r.o., Na Priekope 114/53, 010 01 Žilina, Slovakia
Výrobca: Hankintatukku Oy, Lehtolankatu 18, FI 03600 Karkkila, Finland


30,00 €